عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه بهره گیری از تکنولوژی بینایی ماشین در ثبت ورود و خروج کالاها

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

قسمتی از متن پایان نامه :

مرور ادبیات RFID

(جونز[1]، 2004) به مطالعه فرصت­ها و چالش­های پیش روی اجرای تکنولوژی RFID  برای صنعت خرده­فروشی در انگلستان پرداخته می باشد.

(ساماروس[2]، 2000) به مطالعه بهره گیری از RFID  برای جمع آوری اطلاعات مشتری و ارائه مدل جدیدی برای خواروبار فروشی الکترونیکی و ارائه سرویس به مشتریان پرداخته می باشد.

(برور[3]، 1999) RFID  را به عنوان روشی برای ردیابی هوشمند در تولید و پشتیبانی از برنامه­های لجستیکی و اجرای این برنامه­ها معرفی کرده می باشد.

(جانسون[4]، 1999) به بهره گیری از RFID  برای کنترل کانتینرها و مدیریت آنها پرداخته می باشد(کانن، 2004) در مورد پتانسیل RFID  در افزایش کارایی زنجیره تامین شرکت خرده فروشی Sainsbury در انگلستان برای کالاهایی که دارای عمر مصرف کوتاهی هستند پرداخته می باشد.          (لپید[5]، 2004) در مطالعات خود به مزایای RFID  در دقت پیش بینی­ها پرداخته می باشد.        (جینز[6]، 2004) چالش­های تکنولوژیکی و رفتاری مربوط به پیگیری بیماران به وسیله RFID  را در واحد روانی بیمارستان Elvis Presley واقع در Memphis مطالعه کرده می باشد.                          (سریواستا[7]، 2004) مزایای مربوط به یکپارچه سازی در زنجیره تامین به وسیله RFID  را اظهار کرده می باشد.(لی[8]، 2004) با مرور ادبیات مربوطه به اظهار مزیت­های بهره گیری از RFID  در یکپارچه سازی زنجیره تامین می­پردازد. (انگلس[9]، 2005) راهنمایی برای پیاده­سازی تکنولوژی RFID  در زنجیره تامین برای مدیران تهیه کرده می باشد.

 

 

2-2-3) اجزاء سیستم RFID

تمام سیستم­های RFID  از سه جزء تشکیل شده­اند.

1- برچسب­ها یا فرستنده­های RFID  که بر روی شئی مورد نظر که بایستی شناسایی گردد متصل می گردد و وظیفه نگهداری اطلاعات در سیستم RFID  را بر عهده دارد.

2- خواننده یا دستگاه گیرنده RFID  که توانایی خواندن و ثبت اطلاعات بر روی فرستنده­ها را دارد.

3- پایگاه داده پشتیبان که داده­های خوانده شده در آن نگهداری می­گردد.

[1] Jone

[2] Smaros and Holmstrom

[3] Brewer and Sloan

[4] Jansen and Krabs

[5] Lapide

[6] Janz

[7] Srivastava

[8] Li and Visich

[9] Angeles

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  1. مطالعه تکنولوژی بینایی ماشین و پتانسیل های بالقوه موجود در حوزه این تکنولوژی برای ثبت ورود و خروج کالاها.
  2. یافتن الگوریتمی مناسب برای محقق ساختن ایده بهره گیری از بینایی ماشین
  3. یافتن مکان هایی که در آن ها می توان از تکنولوژی پردازش برای ثبت ورود و خروج کالاها بهره گیری نمود.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه بهره گیری از تکنولوژی بینایی ماشین در ثبت ورود و خروج کالاها  با فرمت ورد

دسته بندی : پایان نامه