مطالعه اثرات توسعه  شهری بر آلودگی و سیل خیزی رودخانه های شهر رشت

قسمتی از متن پایان نامه :

سوابق مطالعات انجام شده و یا در حال مطالعه

استانداری گیلان, 1377, طرح جامع مهار سیلاب استان گیلان

مطالعات “طرح جامع مهار سیلاب استان گیلان” در سال 1377 به سفارش استانداری گیلان توسط شرکت جهاد توسعه آب و آبخیزداری به مقصود مطالعه معضلات سیل در استان انجام یافته می باشد. مجموعه گزارشهای این طرح شامل مطالعات فیزیوگرافی، هواشناسی، هیدرولوژی، زمینشناسی، ریختشناسی رودخانه، هیدرولیک، فرسایش و رسوب و زیست محیطی و در نهایت تلفیق این مطالعات می باشد که از ستاد حوادث غیر مترقبه استان تهیه و مورد مطالعه قرار گرفته می باشد.

 شرکت سهامی آب منطقه ای استان گیلان , 1380 , مطالعات پایه حوضه رودخانه های زرجوب و گوهررود

پروژه “گزارش مطالعات هواشناسی طرح تثبیت و ساماندهی رودخانه های سیاهرود و گوهررود” به سفارش شرکت سهامی آب منطقه ای استان گیلان و در سال 1380 مطالعه شده می باشد. که از کتابخانه این سازمان تهیه و مورد مطالعه و مطالعه قرار گرفته می باشد. پروژه ” گزارش مطالعات هیدرولوژی طرح تثبیت و ساماندهی رودخانههای سیاهرود و گوهررود ” به سفارش شرکت سهامی آب منطقهای استان گیلان و در سال 1380 مطالعه شده می باشد که از کتابخانه این سازمان تهیه و مورد مطالعه و مطالعه قرار گرفته می باشد.

آسیبها و خسارتهای ناشی از سیلابهای گذشته

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

گزارش سیل 22 مهرماه 1369شهر رشت

بدنبال بارندگی مداوم و پی در پی در سطح استان گیلان، بویژه شهر رشت و جاری شدن سیلابها ازحوضه های مشرف به شهر، همراه با ریزش فراوان باران در شهر رشت و طغیان آب از دو رودخانه گوهررود وسیاهرود، شهر رشت در خطر سیل و آبگرفتگی شدید قرار گرفت. در اثر جاری شدن سیل از حوضه آبریز دو رودخانه گوهررود و سیاهرود و بالا آمدن سطح آب این دو رودخانه در محلات پرجمعیت و معابر اصلی شهر و منازل مسکونی مسیرهای پل عراق، رودبارتان، زرجوب، تختی، بوسار، گلسار، قسمتی از محله باقرآباد، مناطق شهرک حضرت امام خمینی (ره) (حمیدیان) سلیمانداراب، کوی استقامت انتهای  رشتیان، سیاه اسطلخ،استادسرا، علی آباد و بسیاری از محلات دیگر نیز در معرض آبگرفتگی شدید قرار گرفت. همچنین در اثر پرشدن خطوط فاضلاب سنتی مسیرهای فوق و بالا آمدن آب از هر طرف و همسطح شدن آب دو رودخانه محلات مسیر دو رودخانه در خطر عظیم تخریب و آسیب جبران ناپذیر قرار داد. هنگام جاری شدن سیل همراه با بارش مداوم باران، محلات دیگر شهر رشت مانند، قسمتی از شهرک شهید بهشتی، کوی فرهنگ و دین در زمینهای حقشناس، خیابان مطهری- مسجد چهاربرادران، خیابان 17 شهریور، محلات سمت راست جاده لاکان- خیابان منظریه در دانشگاه و … در شهر نیز در خطر تخریب و آسیب سیل بود و خساراتقابل توجه ای به شهروندان و تاسیسات شهرداری وارد آورد

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

آیا اثرات توسعه  شهری  بر آلودگی و  سیل  خیزی رودخانه های  شهر  رشت موثر می باشد؟

 

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه