مطالعه اثرات توسعه  شهری بر آلودگی و سیل خیزی رودخانه های شهر رشت

قسمتی از متن پایان نامه :

تعریف فاضلاب های خانگی در اتحادیه اروپا و استرالیا :

“هرگونه آبی که برای شستشو (wash water) در خانه ها بهره گیری می شوند بجز آب مصرفی در توالت ها و شستشوی کهنه بچه ها (diaper wash water) را فاضلاب خانگی می گویند. آب حاصل از شستشوی ظروف (dish water)، حمام کردن و دوش گرفتن (bath & shower water)، شستشوی دست و صورت (sink water) و رختشویی (laundry water) حدوداً شامل 80-50 درصد آب های ضایعاتی (waste water) اماکن مسکونی را تشکیل می دهند که از اینگونه آب های ضایع شده می توان برای بکارگیری در مقاصد گوناگونی نظیر آبیاری فضاهای سبز (landscape) بهره گیری نمود

تعریف فاضلاب های خانگی در ایالات متحده آمریکا :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

“فاضلاب های خانگی شامل: آب های مصرفی آشپزخانه ای (kitchen sink water) و ماشین های رختشویی (washing machine water) هستند  

2-5-4  فاضلاب سطحی

فاضلاب سطحی ناشی از بارندگی ، ذوب یخ ها و برف های نقاط بلند می باشد . این فاضلاب ها به علت جاری شدن در سطح زمین و تماس با آشغال های روی زمین و شستشوی سطح خیابان ها و پشت بام ها آلوده شده و همچنین ، مقداری مواد آلی و معدنی به آنها اضافه می گردد . لذا ، در شروع بارندگی درجه آلودگی فاضلاب های سطحی زیاد و پس از پاک شدن سطوح بارش از مقدار آلودگی آن کاسته میشود.

2-5-5  فاضلاب کشاورزی

در این فاضلابها سموم کشاورزی مانند هیدرو کربنهای هالوژنه ddt  آلودین ترکیبات فسفر دار نظیر پارتیون هست مخصوصا ترکیبات ترکیبات هالوژنه بسیار خطرناک هستند. وهنگاهی که توام با کشاورزی در لایه های زمین نفوذ نمایند یا به بیرون از محیط کشا ورزی هدایت شوند باعث ایجاد فاضلابهای کشاورزی فوق العاده خطر ناک می شوند.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

آیا اثرات توسعه  شهری  بر آلودگی و  سیل  خیزی رودخانه های  شهر  رشت موثر می باشد؟

 

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه